Nowa Poradnia Dermatologiczna w Centrum DIA.MED – czym się zajmuje?

W Centrum DIA.MED jedną z najnowszych poradni, jest poradnia dermatologiczna. W dzisiejszym artykule kilka słów o tym, czym jest dermatologia i na co warto zwrócić uwagę.

Dermatologia jest działem medycyny, który zajmuje się skórą i jej przydatkami, czyli włosami i paznokciami. Wydawałoby się, że głównym zadaniem dermatologa jest leczenie trądziku czy grzybicy. Nic bardziej mylnego. Skóra, włosy i paznokcie są odzwierciedleniem tego, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu. Dermatologia jest powiązana ze wszystkimi dziedzinami medycyny. Jeśli borykamy się z problemami hormonalnymi, alergiami, uczuleniami czy stanami zapalnymi, zawsze odbija się to na kondycji naszej skóry. Należy wtedy udać się do specjalisty dermatologa w Centrum DIA.MED, aby zasięgnąć opinii i rozpocząć leczenie. Choroby ogólnoustrojowe, choroby narządów wewnętrznych, których symptomy są zauważalne na skórze, muszą być zdiagnozowane przez lekarza dermatologa, co oznacza, że nasz specjalista ma również ogrom wiedzy z zakresu chorób zakaźnych i wewnętrznych.

Mało kto wie, że drugą dziedziną dermatologii, jest wenerologia. Dziedzina ta zajmuje się leczeniem chorób wenerycznych przenoszonych drogą płciową, np. kiła, rzeżączka, świerzb, AIDS, opryszczka, brodawczak, drożdżyca, grzybica, wszawica łonowa, itp. Pierwszymi oznakami choroby wenerycznej są zmiany na narządach płciowych takie jak krosty, wypryski, zaczerwienienia, złuszczająca się skóra, świąd, ból czy nieprzyjemny zapach. Jeżeli zauważymy u siebie takie oznaki, powinniśmy jak najprędzej umówić się na spotkanie z lekarzem dermatologiem. Przecież nie chcemy narażać swojego życia i zdrowia, czy też być bezpłodni? A to są właśnie najczęstsze komplikacje nieleczonych chorób wenerycznych.
Nigdy nie należy leczyć się „na własną rękę”, gdyż zmiany na naszej skórze i błonach śluzowych mogą być zapowiedzią poważniejszej choroby w naszym organizmie.

Zapraszamy do zapisów!
tel. 517-179-308
kalendarz online